Kartal dijital baskı isminden de anlaşıldığı gibi bilgisayardaki hem yazılı hem de görsel olarak hazırlanmış olan her içeriğin, hangi malzeme tercih ediliyorsa, onun üzerine basılması işlemidir.  Bu malzemeler; folyo, branda ya da mesh gibi şeyler olabilir. Dijital Baskının gerçekleşmesinin ardından, Hangi alan isteniyorsa, oraya baskı yapılır. Özelikle son yıllarda tercih edilmeye başlamıştır. Dijital baskı tekstil alanında da gelişim göstermiştir. Dijital baskı kumaşları çok ilgi görür. Bilgisayarda hazırlanan her baskı, direkt olarak kumaşların üzerine basılabilir. Yine poster baskı gibi farklı alanlarda da baskılar yapılabilir.

Dijital baskı her yönü ile gelişim gösteren ve tercih edilen bir baskı yöntemidir. Ofset baskı türünü göre daha çok avantajı vardır. Dijital baskı neden daha fazla tercih edilir. Bu sorunun cevabı çoğu kez aranır. Kurumsal copy bu konuda profesyonel ve ekonomik olarak hizmet verir. Dijital baskı yaptırmak için siz de de tercih edebilirsiniz.

Dijital Baskı Neden Tercih Edilmelidir?

Kartal dijital baskı genel olarak bakıldığı zaman ofset baskıya göre daha avantajlıdır. Öncelikle düşük bir maliyeti olduğu söylenebilir.  Düşük maliyet matbaa ve sektörü açısından çok önemlidir. Ofset ve baskıya oranla ve daha az maliyetli olması, tercih edilme nedenlerinden biridir. Daha hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Baskı sayısı yüksektir.

Seri bir baskı için çok idealdir. Hızlı sonuç almak ve isteyenler, dijital baskı yöntemini tercih etmelidir. Bir saatte ciddi bir baskı sayısına ulaşılabilir.  Dijital baskının ofset baskıya göre öne çıkan yönlerinden biri de tasarımda esneklik olmasıdır. Çalışma prensibi bakımdan da kolaylık sağlar. Baskı kalıbı değişmeden, istenilen sayıda yapılabilir. Ofset baskı bu yönden dezavantajlıdır. Kalıp değişimine ihtiyaç duyulur.

Dijital Baskı Fiyatları

Kartal dijital baskı fiyat seçenekleri de merak edilen konular arasında yer alır. Maliyeti düşük olan dijital baskı fiyatları genel de ekonomiktir. Daha kaliteli ve hızlı baskı yapılmasına rağmen, herkese hitap eder. Firma seçimi de bu konuda önemlidir. Copy center bünyesinde siz de baskı hizmetini, en ekonomik şekilde alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!