Kocaeli ozalit işlemleri son derece önemli bir mevzudur. Çünkü yüksek bütçeli işlerde çok önemli bir uygulamadır.  İnşaat mühendislerinin çizdiği projelerde veya elektrik mühendislerinin planlama kâğıtlarının kopyalanma işlemlerinde kullanılan bir işlemdir. Çeşitli boylarda çıktılar alınabiliyor. Temelde bir kopyalama yöntemidir. Bu yöntemin ismi blue print olarak ta bilinir. Sebebi mavi ışık teknolojisi kullanımıdır. Kurumsal copy firmamızda ozalit makinalarının işleyişi şu şekildedir;  kopyalama ak olan makinaya aktarılır, makina özel üretim ozalit kağıtlarına yüksek frekansta mavi renkli bir ışık göndererek pozlanma yapar. Bu işlem sonrasında amonyak maddesi vurulur kâğıda. Amonyak vurulması in sebebi kopyalama işleminin kalıcılığı sağlanır. Amonyak son derece kötü kokan bir maddedir. Ama gelişen teknoloji artık bu kokuyu ortadan kaldırmıştır. Copy center alanı teknolojinin gelişmesiyle işlemler daha hızlı yapılmaya başlandı.

Ozalit Makinaları

Kocaeli ozalit arayışında iseniz firmamız tamda sizin ihtiyaviniza karşılık verecek cinstendir. Ozalit matbaamız. Son derece karanlık ortamlarda yüksek ışık verilerek mavi renkteki kâğıtlara basılan baskı şeklidir. Kötü kokusu ile bilinse de çoğunlukla harita kokusu olarak da tarif edilir. Bu kokunun sebebi amonyaktan yapılan bazdır. Bu baz sayesinde çıktılar kalıcı hale gelerek korunaklı olur. Ozalit makinelerinin yerini plotter makinalar almaya başladı. Plotter makinalar teknolojinin nimetlerindendir ve koku seviyesi ortadan nerdeyse kalkmış olur. Plotter matbaa çok çeşitli boylarda ve özelliklerde üretimler yapabilmektedir.

Ozalit ve çevre

Ozalit makinaları plotter makinalarının bir çeşidi gibi görünmektedir. Çok sık tercih edilirler fakat çevreye sağlığı araştırılmaktadır. Hala oldukça rağbet görmektedirler. Ozalit bir baskı tekniğidir. Yüzeyi özel bir kimyasal madde ile kaplıdır. Asıl çizimin bulunduğu evrak kâğıdıyla işleme alınır. Bu kâğıda ozalit kâğıdı denir. Kuvvetli bir ışık altında gölge görüntüsünün aktarılması işlemi yapılır. Gölgenin gelmediği kısımlara özel kimyasal toz bulaşarak bir kopya görüntü ortaya çıkar. Daha sonra amonyak bazı kaplaması yaparak ürün akma yanma solma bozulma yapamaz. Bu plan kopyalamada sıklıkla tercih edilir. Size en yakın ozalit bizim firmamızdır. Her türlü baskı ve ozalit işlerinizde hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!