Gebze Laminasyon / PVC laminasyon yönteminin sunduğu avantajları etkin bir şekilde kullanarak sektöre hizmet etmektedir. Laminasyon kaplama işlemi yapılmış bir ürün daha dayanıklı ve sağlam bir forma dönüşmesinin yanı sıra modern bir kullanım da sağlamaktadır.

Matbaa sektöründe laminasyon işlemi, kâğıt ürünleri kullanıcıya ulaştırmadan önce daha sağlam bir hale getirilmesini sağlar. Laminasyon işlemi uygulanırken ısı, yapıştırma, pres gibi birden çok teknik kullanılır. Laminasyon işlemi uygulanan ürüne olumlu yönde katkılar sağlamakla birlikte yüksek nitelikler kazandırır ve ürün verimliliğini arttırır.

Laminasyon Filmi Nedir?

Gebze Laminasyon/PVC matbaa sektöründe laminasyon işlemini kullanmaktadır. Matbaa sektöründe laminasyon filmi kullanımı tercih edilir. Laminasyon filmleri mat, yarı mat, parlak ve yarı parlak olarak çeşitlendirilir. Laminasyon filmleri farklı boyutlarda da kullanıcıların hizmetine girmiştir.

Laminasyon filmi seçimi yapılırken hangi malzemeye uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Parlak filmler yazının net olmasının gerektiği durumlarda kullanılır. Örnek verecek olursak kimlik kartı, ehliyet gibi belgelere PVC formu kazandırmak için parlak laminasyon filmleri tercih edilirken, dergilerde mat filmler tercih edilir.

Laminasyon Nerelerde Kullanılır?

Gebze laminasyon / PVC gelişmiş cihazlar ile laminasyon hizmeti sunmaktadır. Laminasyon işlemi malzemelerin dayanıklılığı arttırdığı, izolasyon sağladığı ve estetik bir görüntü sunduğu için bir çok sektöre hizmet etmektedir. Mobilya kaplama işlemlerinde, zemin kaplamalarında, tekstil alanında ve copy center firmaları tarafından yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Matbaa sektöründe; iç veya dış mekan baskılarda, kartvizitlerde, fotoblok uygulamalarında özetle dış etkenlere karşı koruyuculuk aranan tüm kağıt ürünlerde laminasyon işlemi uygulanır. Laminasyon işlemi paketleme, kitap kapakları, harita, broşür gibi materyallerde dayanıklılığı arttırmak ve uzun ömürlü olmasını sağlamak amacı ile sık tercih edilir.

Laminasyon işlemi tekstil sektöründe dış giyim, çanta, kemer gibi ürünlerde kullanılır. Bu ürünlerde katmanların birbirine yapıştırılması ile daha dayanıklı bir form alır. Mobilya sektöründe ise suntaları güçlendirmek amacıyla kullanılır. Zemin kaplamasında ahşap malzemeler, parkeler preslenerek laminasyon işlemi uygulanır. En yaygın kullanılan alan matbaa sektörüdür. Laminasyon hizmeti almak ve ürün çeşitliliğimizi görmek için Kurumsal Copy firmamızı tercih edebilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!