Etiket – Baskes

Etiket – baskes, etiket üzerine yapılan tasarımın tek logo, araba logosu araba cam yazısı veya seri üretim buton etiketi olarak kişiye özel logo ve işlerde kullanılan ve kenardan kırpılarak baskıdan çıkmadan basılmasıdır. Ancak bas kesici olarak kendi üretimimizde çözüm ortağınız olabiliriz. Ayrıca sudan, nemden ve güneş ışığından etkilenmez. Ayrıca iç ve dış mekânlarda kullanıma uygundur. Dış mekân uygulamalarında zararlı etkenlerden korunmaları için selofan (koruyucu ajan) kullanılmaktadır. Ancak bunlara kalıcı etiketler denir.

Maliyet açısından da oldukça uygundur. Ürünün etrafındaki fazlalık kısmın (kâğıt kesme) dijital yazıcıda veya folyo kesicide optik okuyucu ile sadece ürünün muhafaza edilmesi için kesilmesi işlemi de bu işlemi anlatır. Etiket-baskesyani baskı etiket üretim yöntemleri, küçük parti işlerin düşük maliyetli basımı, çok renkli baskı ve yüksek çözünürlük gereksinimleri olan diğer ürünler için baskı ve kesim ideal bir alternatif üretim yöntemidir. Sistem daha çok küçük ebatlı ve küçük partili ürünler için uygun olsa da, sistem büyük ebatlı ürünler için de uygundur.

Kendinden Yapışkanlı Baskı

Tüm tasarımlarınızı bir etiket kâğıdına basmak istiyorsanız, aradığınız malzemelerin tümü buradadır. Firmamızdan tek baskılı etiket (tek yapışkan etiket de denir) siparişi vermek çok kolaydır. Bir dijital baskı makinesinde, aynı makinede veya optik okuyuculu bir folyo kesme makinesinde, basılı ürün kenarının fazla olan kısmının kesilmesi işlemine baskı denir.

Grafik tasarım sürecinden sonra ürünün matbaaya gönderilmesi ile başarı sağlanır. Araçta sepet fonksiyonu varsa baskı sonrası kesilerek de çıkarılacaktır. Baskı özelliği yoksa optik okuyucu ile kesilen folyoyu matbaadan çıkardıktan sonra ürünün etrafındaki fazlalıkları alarak işlem tamamlanmış olur.

Baskes Etiketinin Uygulamaları Nelerdir?

Etiket- baskes, sticker etiket; parlak etiket, opak etiket veya şeffaf etiket olarak üretilmektedir. Ayrıca aynı gün üretim için ekspres baskı kullanılabilir. Hatta istenilen miktar ve boyutta da yapılabilir. Baskı ve kesim etiketleri, özel kesim parçalar veya seri üretim için kullanılmaktadır. Ayrıca şık görünen ve kenarları malzemeye uyarlanabilen özel etiket tasarımları üretmek için kullanılır. Özellikle günlük hayatımızdaki etiketlerden biri de sosyal mesafe etiketidir.

Ayrıca günümüzde covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte sosyal mesafe etiketleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Aslında bu etiketlerin kullanılması gerekir. Bu nedenle Print-Cut yöntemiyle yapılan bu etiketler her yerde görülebilir. Ayrıca kişiye özel tasarımlar, tabelalar, etiketler, dekorasyonlar, araba stickerları, uyarı etiketleri, araba camı yazıları, engelliler için kişisel semboller ve hatta eğlenceli çıkartmalar gibi pek çok örnek vardır.

HEMEN ARAYIN!