Dilovası laminasyon / PVC işlemi son ürün tüketiciye ulaşmadan önce dayanıklılığının artırılması amacı ile yapılan işlemlerdir. Bu sayede ürünlerin kullanım ömrü de uzar. Eğer bu işlem yapılmazsa ürün veriminde düşüş yaşanacaktır. Kurumsal Copy firmamız güvenilir laminasyon işlemleri ile bilinen bir firmadır. Laminasyon işlemi en çok tekstil ve matbaa ürünlerinde tercih edilir. Copy Center firmamız bünyesinde gerçekleştirilen laminasyon işlemleri sayesinde ürünler daha kaliteli, dayanıklı olacaktır. Bunun yanında ürünlerin estetik bir görünüm kazanmasına da yardımcı olur. Birbirinden değişik ürünlerin ısı ve birtakım yapıştırıcılar ile basınç altında bir araya getirilmesi laminasyon olarak isimlendirilir. İşlemden önce birden fazla ürün varken işlemden sonra tek katmanlı bir ürün elde edilir.

Laminasyon İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dilovası Laminasyon / PVC işlemi yapan firmamız oldukça temiz ve kaliteli ürünler sunar. Laminasyon işlemi uygulanmış olduğu sektöre göre değişiklik gösterebilir. Ancak prensipte yapılan işlemler birbirine benzer işlemlerdir. Laminasyon işleminde farklı malzemeler kullanılabilir. Temel olarak PVC kullanılır. Birleştirme işlemleri yapılırken benzer ürünlerin tercih edilmesi önemlidir. Bunun yanında gerekli görülmesi halinde yapıştırıcı malzemeler de kullanılır. Laminasyon makinelerimiz güçlü bir basınç özelliğine sahiptir. Bu sayede laminasyon işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Laminasyon kaplama işleminde farklı malzemeler kullanılır. Bu işlemlerde ana malzemeler çoğunlukla orta kısımda yer alır. Ancak ana malzemelerin alt ya da üst kısımda olduğu durumlar da söz konusu olabilir.

Laminasyon Filmi Ne İşe Yarar?

Dilovası Laminasyon / PVC işleminin gerçekleştirilebilmesi için iki farklı ürüne ihtiyaç duyulur. Bu işlemler için laminasyon filmi ile cihazının kullanılması gerekir. Firma olarak yapmış olduğumuz laminasyon işlemlerinde kullanmış olduğumuz cihazlar son teknolojidir. Laminasyon işleminde kullanılan malzemeler film olarak isimlendirilir. Laminasyon cihazlarımız ürün katmanlarının tek bir katman halini almasını sağlar. Bu sayede son ürünler çok daha dayanıklı olacaktır. Laminasyon cihazlarınınfarklı türleri de bulunur. Firmamızda laminasyon işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir. Bu sayede ürünlerin dayanıklılığı sağlanmış olur. Bunun yanında laminasyon işlemi ile ürünlerin daha estetik bir görünüm kazanması da sağlanır.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!