Fotokopi

Bir fotokopi makinesi, belgelerin ve diğer görsel görüntülerin kâğıt kopyalarını hızlı ve ucuz bir şekilde üretebilen bir makinedir. Günümüzde çoğu fotokopi makinesi, toner (toz) parçacıklarını çekmek için ışığa duyarlı sensör üzerindeki elektrostatik yükleri kullanan ve ardından bunları kâğıda aktarmak için görüntü ışığını kullanan kuru bir işlem olan xerografi adı verilen bir teknoloji kullanır. Tonerin kâğıda yapışması için ısı ile beraber basınç ve ikisini de beraber kullanır.

(Fotokopi makineleri, inkjet gibi diğer teknolojileri de kullanabilir, ancak xerography, ofis kopyalama için standarttır.) İlk sürümler, 1881’de David Gestetner tarafından icat edilen Gestetner şablon çoğaltıcısını içeriyordu. Ticari elektrostatik fotokopi makineleri 1959’da Xerox tarafından tanıtıldı. Verifax, fotokopi makinelerini yavaş yavaş Photostat, karbon kâğıdı, mimeograf ve diğer fotokopi makineleriyle değiştirdi.

Fotokopi Kullanım Alanları

Fotokopi kullanım alanları genel olarak; iş, eğitim ve devlet dairelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle son dönemlerde fotokopi makineleri yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir. Üst düzey makineler arasında, çok işlevli yazıcılardaki fotokopi makinelerinin, faks makinelerinin, tarayıcıların ve ağ yazıcılarının rolleri arasında bir bağlantı vardır. Ofislerdeki hızlı çalışma ortamında işi en çok kolaylaştıran cihazlar yazıcı, tarayıcı ile diğer ekipmanlardır.

Ayrıca kullanım alanları bakımından fotokopiler hem ofislerde hem de öğrencilerin sıklıkla kullandığı bir cihaz olduğu için en uygun fiyat garantisi ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz.

Fotokopi Makineleri Fiyat

Fotokopi çekerken en iyi hizmeti almak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz. Bununla birlikte en iyi hizmet kapsamında sizlere en iyi hizmeti verirken kaliteli baskılara sahip olabileceksiniz. Bu cihazlar, kişisel ofislerden küçük işletmelerin ve büyük şirketlerin idari departmanlarına kadar her işyerinde kullanılmaktadır. Bir baskı sistemi satın alırken bütçeniz kısıtlı olabilir.

Ayrıca satın alma, sarf malzeme maliyetini, bakım onarım maliyetlerini, yedek parça maliyetlerini artıracak ve sistem maliyetlerini artıracaktır. Firmamızın sunduğu fotokopi hizmetleri ile bütçenizi zorlamayacak şekilde baskılarınızı yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte en iyi fiyat ve en kaliteli hizmet garantisi verdiğimizi belirtebiliriz.  Geçmişten günümüze öğrencilerin vazgeçilmez ihtiyaçlarından biri olan fotokopi merkezlerinden en çok tercih edilen firma bizim firmamızdır.

HEMEN ARAYIN!