İzmit laminasyon /PVC sektöründe ürünlerini daha kaliteli, sağlam ve modern şekilde sizlere ulaştırmaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte her alanda olduğu gibi laminasyon alanında da gelişmeler gözlenmiştir. Bu yöntem günlük hayatımızda kullanılmakla beraber endüstriyel alana da hizmet etmektedir. Peki Laminasyon Kaplama nedir? Laminasyon hangi sektörde tercih edilirse edilsin ürünlere kalite, sağlamlık, dayanıklılık ve modern bir güç sağlamaktadır. Laminasyon yönteminde birbirinden farklı ürünler ısı, yapıştırma, basınç gibi çeşitli yöntemlerle bir araya getirilir. Bu sayede uzun ömürlü ürünler elde edilir.

Laminasyon İşlemi Nasıl Uygulanır?

İzmit laminasyon / PVC bu tekniği son derece başarılı ve çeşitli alanlarda uygulamaktadır. Laminasyon işleminin yapılış yöntemi kullanıldığı sektöre göre değişkenlik gösterir. Farklılıklar var olsa da kaplama ya da birleştirme tekniğini temel alarak uygulanan bir yöntemdir. Laminasyon uygulanırken ürüne dayanıklılık ve parlaklıkta kazandırır. Birleştirme yönteminde birbirine benzeyen ürünler, fiziksel olarak aynı boyutlara sahip ürünler tercih edilir. Gereken durumlarda ürünler arasına yapıştırıcı malzeme ilave edilebilir ve güçlü bir makine ile malzemeler bir araya getirilir.

Laminasyon kaplama ise çoğunlukla birbirinden farklı malzemeler ile yapılır. Bu uygulama yönteminde sıcaklık uygulaması tercih edilir. Uygulama esnasında ana ürün orta alanda konumlandırılır ve çevresi lamine edilir. Laminasyon işleminin uygulanması için iki temel malzemeye ihtiyaç duyulur; laminasyon filmi ve laminasyon cihazıdır. Laminasyon işleminin kullanıldığı alanlardan bir tanesi de kartvizitlerin lamine edilmesi olarak gözlenmiştir. Kimlik ve sertifika gibi belgelere daha sert ve PVC benzeri bir form kazandırmak için laminasyon işlemi uygulanmaktadır.

Laminasyon Hangi Sektörlerde Kullanılır?

İzmit laminasyon/ PVC sektörde gelişen teknolojik ürünleri etkin şekilde kullanmış ve laminasyon işlemini her alanına yansıtmıştır. Laminasyonun kullanıldığı sektör son dönemlerde oldukça genişlemiştir ancak en etkin şekilde kullanıldığı alanlardan bir tanesi copy center olarak bilinir.  Ana maddesi kâğıt olan ürünlere, diğer bütün baskı işlemleri tamamlandıktan sonra laminasyon işlemi uygulanır. Matbaa sektöründe pek çok ürüne uygulanabilen limanasyon işlemi de kendi içinde farklılık gösterir. Konuyla ilgili bilgi ve hizmet almak için Kurumsal Copy firmamız hizmetinizdedir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!