Pendik dijital baskı dijital bir ortamdaki yazılı ve görsel olan metinleri çeşitli materyallerin üzerine basmaya yarayan, bir baskı tekniğidir. Günümüzde sıklıkla tercih edilir. Materyaller üzerine pek çok farklı yöntem ile dijital baskı yapılabilir. Dijital baskı da bunlardan bir tanesidir. Daha çok küçük kapsamlı olan baskılar için tercih edilir.

Ofset baskı ile kıyaslandığında daha avantajlı yönleri vardır. Öncelikle maliyeti daha yüksek olmasına rağmen, saha pratik ve hızlı bir yöntem olduğu için tercih edilir. Dijital baskı ile başka baskı yöntemleri arasında bazı farklar bulunur. Birçok materyale baskı yaptırabilirsiniz. Dijital poster baskı yaygın olarak kullanılır.  Bu da bu konuyla ilgili olan kişiler tarafından merak edilen bir konudur. Dijital baskı hakkında merak ettiğiniz sorular varsa, yazının devamında bunların cevabını bulabilirsiniz.

Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Fark Nedir?

Pendik dijital baskı ve ofset baskı arasında öncelikle maliyeti farkı vardır. Daha sonra ise oluşan en büyük fark Dijital baskı için kullanılan kalıplarda değiştirme zorunluluğu olmamasıdır. Ofset baskı yapılırken devamlı Olarak baskı kalıbının değişmesi gerekir. Manuel Olarak yapıldığı için bu biraz zorlayıcı bir durumdur. Bundan dolayı dijital baskıya göre daha uzun sürer. Dijital baskı çok hızlı ve seri olarak yapıldığı için, daha fazla tercih edilir. Eğer seri bir baskı yapılacaksa, mutlaka dijital baskı yöntemi tercih edilmelidir. Değişiklik yapılması konusunda da esnek bir özelliğe sahiptir. Dijital baskı tekstil alanında da pek çok yönden olumludur. Copy center bu konuda hizmet sağlar.

Dijital Baskının Avantajları

Pendik dijital baskı doğu açıdan ofset baskıya göre daha avantajlıdır. Bunun haricinde dezavantajları da bilmek gerekir. Dijital baskı genel iskele bakıldığında baskı sayısı, tasarım genişliği, baskı türü ve kalitesi açısından avantaj sağlar. Dijital baskı fiyatları değişiklik gösterir.  Bunun haricinde başka faktörler de vardır. Eğer az sayıda bir baskı yapılacak ve zaman sorun yoksa ofset baskı türünü tercih edebilirsiniz.

Baskının hızı kalitesi ve esnekliği sizin için önemli ise tercihinizi dijital baskıdan yana kullanabilirsiniz. Dijital Baskının yaygınlaşması ile beraber ofset baskı da olumlu yönde değişim göstermeye başlamıştır. Matbaa sektörü açısından çok önemli olan baskı türleri hem daha kaliteli hem de maliyeti daha düşük olarak birçok çalışma yapmaya devam etmektedir. Siz de kurumsal copy bünyesinde hizmet alabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!