Tuzla Laminasyon / PVC ısı ve basınç yardımı ile çeşitli yüzeylerin yapıştırma ve baskılama ile birleştirilmesi ve bir katman oluşturulması işlemine verilen isimdir. Çoğunlukla döşeme yüzeyi, tavan kaplama gibi alanlarda bu sistem kullanılır. Bunun yanında endüstriyel alanlarda da tercih edilir.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde ısı ve basınç son derece önemlidir. Kurumsal Copy firması olarak laminasyon işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiririz. Laminayon tekniği teknolojinin ilerlemesi ile gelişmiş olan alanlardan biridir. Laminasyon tekniği günümüzde pek çok alanda ve özellikle endüstriyel üretimde sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Laminasyon Ne Anlama Gelir?

Tuzlam Laminasyon / PVC çeşitli alanlarda kullanılan bir yöntemdir. Bazı ürünler kullanıma hazır olduktan sonra dayanıklı olması açısından laminasyon işlemi uygulanır. Aksi takdirde ürünlerin veriminde düşüş meydana gelir. Copy Center firmamızda laminasyon işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştiririz.

Yapmış olduğumuz laminasyon kaplama işlemleri ürünlerin daha kaliteli ve dayanıklı olmasına olanak sağlar. Bu işlemde birbirinden farklı olan ürünlerin ısı ve yapıştırıcılar yardımıyla belli bir basınç altında bir araya getirilmesi sağlanır.

Laminasyon işlemlerinde genelde PVC malzeme kullanılır. İşlemden önce elimizde birden fazla katman bulunurken işlemden sonra bir katmanlı ürün meydana gelir. Bu işlemden sonra elde edilen ürünler Lamine ürün olarak isimlendirilir.

Laminasyon İşlemi Aşamaları

Tuzla Laminasyon / PVC işlemlerinin çeşitli yöntemleri bulunur. Laminasyon işlemleri için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Laminasyon filmi işlemlerinde farklı yöntemler kullanıyoruz.

Laminasyon işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında birden fazla malzeme kullanırız. Ana malzemeler genelde ortada durur. Ancak altta ya da üstte olduğu durumlarda söz konusu olabilir. Laminasyon işlemlerini teknolojik cihazlarımız ile gerçekleştiririz.

Birleştirme işlemlerinde çoğunlukla benzer malzemeler kullanırız. Laminasyon işlemlerinde aynı boyutlu olan ürünlerin arasına yapıştırıcı kullanmamız gereken durumlar söz konusu olabilir. Teknolojik makinelerimiz sayesinde güçlü bir basım yaparak malzemelerin bir araya gelmesini sağlarız.

Kâğıt laminasyon işlemi matbaacılıkta en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alır. Bu tarz işlemleriniz için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Son teknoloji baskı cihazlarımız ile kaliteli laminasyon işlemlerini gerçekleştiririz. Kâğıt laminasyon işlemlerinin ana maddesi kâğıttır. Diğer baskı işlemleri yapıldıktan sonra bu işlemin yapılması gerekir.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

HEMEN ARAYIN!